Wydział Pedagogiki
Okładka książki, motyle skrzydło napis Kon(teksty) zmiany. Praktyka skoncentrowana na rozwiązaniach w pracy z zagrożoną młodzieżą w warunkach stacjonarnych Okładka książki, motyle skrzydło napis Kon(teksty) zmiany. Praktyka skoncentrowana na rozwiązaniach w pracy z zagrożoną młodzieżą w warunkach stacjonarnych

Monografia dr. hab. Jacka Szczepkowskiego, prof. uczelni

W marcu ukazała się monografia dr. hab. Jacka Szczepkowskiego, prof. UKW "Kon(teksty) zmiany. Praktyka skoncentrowana na rozwiązaniach w pracy z zagrożoną młodzieżą w warunkach stacjonarnych".

Jak podkreśla jeden z recenzentów dr hab. Maciej Bernasiewicz, prof. UŚ "Spojrzenie Jacka Szczepkowskiego na problemy młodzieży jest wielce oryginalne, (...) przenika je optymizm oraz wiara w sens i wysoką efektywność pracy z młodzieżą w zagrożeniu ryzykiem (zwłaszcza uzależnienia oraz autoagresji). Recenzowana publikacja obfituje w ciekawe pomysły i rozwiązania, które Autor przetestował osobiście jako praktyk o organizator stacjonarnego leczenia uzależnień".

Z kolei recenzent dr hab. Maciej Jędrzejko, prof. AP wskazał, iż monografię można "(...) natychmiast WDROŻYĆ do praktyki diagnostyczno-terapeutycznej, a także kształcenia studentów w specjalnościach resocjalizacyjnych. Pośród licznych atutów (...) w postaci praktycznych wskazówek i ścieżek postępowania, na uwagę zasługuje czytelne łączenie procesu resocjalizacji i wsparcia z problematyką wartości oraz opartych o nie wizji przyszłości".